Нормативно-правова база

Поради психолога

Перший раз у перший класspilkuvannja_z_ditmi-poradi_psikhologa

Як батькам дбати про себе
Батькам інколи важко дбати про себе, але турбота про себе допомагає дбати про інших. Перегляньте поради спеціалістів про те, що робити, коли ви або людина, яку ви знаєте, у стресі або відчуваєте, що не можете впоратися з чимось.
Зосередьтеся на базових потребах
Якщо ви відчуваєте, що не справляєтеся, почніть із базових потреб, які є у вас і вашої дитини: повноцінний сон, здорове харчування та помірна фізична активність. Коли ви задовільните базові потреби, можна ставити додаткові цілі. Почніть із того, що потрібно зробити, а потім додайте необов’язкові справи.

Робіть невеликі перерви
Щоб допомагати своїй дитині, ви маєте дбати про себе. Невеликі перерви протягом дня, навіть щоб просто потягнутися, зробити кілька глибоких вдихів або випити води, допоможуть вам упоратися зі стресом і дадуть відчуття контролю над ситуацією.

Звертайтеся по допомогу
Немає нічого поганого в тому, щоб просити про допомогу тих, хто поруч і готовий вас підтримати. Можна звернутися до вчителя дитини, до вашої духовної чи релігійної спільноти або члена родини. Не забувайте, що так ви подаєте гарний приклад своїй дитині.

Будьте добрими до себе
Якщо у вас видався важкий день, уявіть поруч доброго друга, партнера або когось із батьків, які підтримують вас. Поговоріть із собою так, як із вами говорила б ця людина. Пам’ятайте, що співчуття до себе – це навичка, яку можна розвивати.

Залишайтеся на зв’язку
Коли ви намагаєтеся суміщати роботу та виховання дітей, буває складно знайти час для друзів і родини. Спробуйте додати у свій розклад регулярне спілкування з тими, хто вас підтримує. Ці розмови допоможуть вам планувати свій день і будуть тим, чого ви чекаєте. Навіть 5 хвилин спілкування досить, щоб відчути зв’язок із близькими людьми.

Радійте невеликим досягненням
Нагадуйте собі, що ви добрий батько або мати і що ви робите все можливе. Радійте навіть невеликим досягненням. Ведіть список справ, які зробили добре, і намагайтеся зосереджуватися на них, коли відчуваєте розчарування.

Змиріться з невизначеністю
В умовах невизначеності може виникати почуття дискомфорту та виснаженості. Спробуйте змиритися із ситуацією та приймати рішення на основі наявної інформації. Коли плануєте, намагайтеся не концентруватися на поганих сценаріях розвитку подій. Раціональний підхід може допомогти впоратися з почуття безпорадності в умовах невизначеності.

Проявляйте співпереживання
Поточна ситуація важка для всіх, включно з вашою дитиною. Для дітей нормально відчувати тривогу, що може впливати на їхню поведінку. Якщо емоції або поведінка вашої дитини виходять з-під контролю, зробіть кілька глибоких вдихів. Спокійно обговоріть із нею проблему. Покажіть дитині, що розумієте її почуття, і відверто розкажіть про свої. Коли все добре, будьте щедрими на похвалу та заохочуйте позитивну поведінку.

План заходів на запобігання та протидію булінгу

Антибулінгова політика

0800500225  (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

Короткий номер 116111(безкоштовно з мобільних телефонів)