Режим групи продовженого дня

Режим роботи у школі повного дня на базі 1-4 х класів 2023-2024 н.р.

8.30 – 8.55Визначення емоційного настрою. Ранкова зустріч. Прогулянка.
9.00-13.30Навчальні заняття згідно розкладу
13.30-15.20Екскурсійна\пізнавальна діяльність.
Навчання в довкіллі. Творча та дослідницька діяльність.
Англійська мова. Тихе читання. Щоденні 3, Щоденні 5.
Критичне мислення. Заняття з LEGO / STEM освіта.
Здорова постава.
15.20-15.30Творча та дослідницька  діяльність.
Англійська мова. Тихе читання.
15.30Підсумок дня. Рефлексія.
Сніданок  (згідно графіка)
Обід (згідно графіка)

Режим роботи груп продовженого дня в ПШ «Світанок» ЛМР на 2023-2024 н.р.:

15.30 -15.40Прийом учнів 1-4-х класів на ГПД.
15-40-17.00Виховні бесіди, прогулянка на свіжому повітрі, спортивно-оздоровчі заняття.
17.00.-18.85Заняття за інтересами. Дидактично-рольові ігри.
18.15-18.30Підсумок дня

Що таке ШПД?

Школа повного дня – це нова модель огранізації навчально-виховного процесу, яка сприяє реалізації державного стандарту освіти, та включає комплекс навчальних, розвивальних і оздоровчих функцій, які гармонічно впроваджено в режим роботи школи.

У ПШ «Світанок» розпочали впроваджувати проєкт «Школа повного дня» з 2018 року для 1-х класів. Поступово організували освітній процес у Школі повного дня для всіх класів.


Вивчення англійської мови у ШПД

Дослідження вказують, що приділяти увагу вивченню іноземної мови потрібно щодня.

У нашій школі ми вирішили внести в розпорядок дня щоденне вивчення англійської мови за рахунок годин Школи повного дня. Адже тільки систематичні заняття принесуть результат, навіть якщо учні будуть займатися по 20-30 хвилин в день, бо сформується звичка. А ще часте повторення сприяє кращому запам’ятовуванню.

Вчителі англійської  проводять короткі заняття у формі ігор, руханок та бесід. Діти з великим захопленням складають пазли, переглядають і обговорюють відео, мультфільми, виконують творчі завдання, працюють в групах, влаштовують змагання. Батьки ці заняття сприймають як додаткову можливість для дитини у вивченні мови.


Уроки в довкіллі у ШПД.

Діти мають право на здорове і цікаве життя в гармонії з природою.

Тому що учитель проводить більше часу з дітьми і не є обмежений дзвінками та уроками, проєкт «Школа повного дня» дозволяє проводити уроки в довкіллі. Перебуваючи поза межами класу учні закріплюють поняття «жива і нежива природа».

Діти багато часу проводять на шкільному подвір’ї, що розширює їхній освітній простір. Це дає можливість учням опанувати на практиці ті життєві компетентності, які передбачені Державним стандартом початкової освіти.

Навчання в довкіллі ставить за мету формування в учнів уміння спостерігати за навколишнім світом, сприяння розвитку наукового мислення, інтересу до вивченого матеріалу, ознайомлення з культурно-суспільним надбанням нашого народу та людства, національними традиціями.


Творчо-дослідницька діяльність.

Ми прагнемо показати дітям життя, що вирує за межами школи.

З дослідницької діяльності ми проводимо заняття з природним матеріалом. Ми не просто читаємо в підручнику про природу, ми працюємо з сухими листочками, шишками, гілочками, квітами, різними крупами. Ці предмети природи ми використовуємо в дослідницькій діяльності: досліди з ґрунтом, шишками, мильними бульбашками; вирощування квасолі та багато іншого).

Така діяльність дуже подобається дітям та сприяє формуванню елементарних навичок пошукової роботи, що визначено Державним стандартом початкової освіти.Школа повного дня – це чудова можливість більше розвиватись.

Відгуки батьків про ШПД.

Мій син на ШПД займається дослідницькою роботою, спостереженнями за природою під час прогулянок, велика увага приділяється читанню, багато розвивально-навчальних ігор проводиться, також більше часу є для вивчення англійської мови.
Ірина Кемська, мама учня 4-Д класу

Я дуже задоволена, що є можливість залишати дітей на ШПД. Мої дівчатка із задоволенням відвідують заняття з англійської мови, із захопленням розповідають про цікаві досліди, творчі роботи. Важливо, що ШПД передбачає також прогулянки. Це сприяє гармонійному розвитку моїх дітей.
Оксана Деревляна, мама учениць 4-Г класу