Нормативно-правова база

Поради психолога

Перший раз у перший класspilkuvannja_z_ditmi-poradi_psikhologa

До уваги батьків!
Правило безпеки, яке важливо зараз вивчити разом з дітьми: Не чіпати сторонні предмети, навіть якщо це маленькі чи великі іграшки. Розкажіть дітям, що важливо користуватися тільки своїми речами, не підіймати нічого на вулиці та не підходити близько до підозрілих предметів. Зараз на вулицях буде багато уламків бойової техніки та інших предметів, наближатися до яких – небезпечно для життя.
У разі виявлення підозрілих предметів, одразу телефонуйте 101.

Щорічно весь світ занурюється все глибше у кіберпростір. Користування електронними ґаджетами стало не просто засобом комунікації, а життєвою необхідністю, як дітей так і дорослих. Разом з тим, зростає кількість небезпек, серед них кібербулінг, фішинг, грумінг та інші форми шахрайства та маніпуляцій, які призводять до загрози посягання на права, життя, свободу та здоров’я людини.

У зв’язку із зазначеним з 14 по 18 лютого 2022 року в школі проводиться  інформаційна кампанія «Тиждень кібербезпеки».

Захід покликаний допомогти учнівській молоді уникнути потрапляння у скрутне становище через користування мережею Інтернет, зокрема соціальними мережами, покращити навички критичного мислення у сфері розпізнавання фейкових повідомлень тощо…

Рекомендуємо різноманітні ресурси «Тиждень кібербезпеки»

1. Посібник Клан Кліц-Клац. Виховання дітей в цифрову еру

Посібник для батьків у доступній формі містить необхідну інформацію та поради, які будуть корисні батькам для сприяння позитивному використанню дітьми цифрових технологій.

2. Робочий зошит для дітей the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)

Посібник створений молодими людьми для молоді, спрямований на вивчення прав та обов’язків в Інтернеті та заохочення до роздумів про поведінку в Інтернеті.

3. Посібник для вчителів the Web We Want (Інтернет, який ми хочемо)

Посібник містить плани уроків, що пропонують ідеї та заходи, щоб заохотити молодь розвивати навички творчого та критичного мислення, необхідні для повноцінного життя в світі.

4. Навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість»

Посібник містить плани уроків призначені для учнів та учениць початкової школи та зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки. Заняття запропоновані у п‘яти темах: обачність в Інтернеті, пильність в Інтернеті, захист в Інтернеті, доброзичливість в Інтернеті, сміливість в Інтернеті.

Як батькам дбати про себе
Батькам інколи важко дбати про себе, але турбота про себе допомагає дбати про інших. Перегляньте поради спеціалістів про те, що робити, коли ви або людина, яку ви знаєте, у стресі або відчуваєте, що не можете впоратися з чимось.
Зосередьтеся на базових потребах
Якщо ви відчуваєте, що не справляєтеся, почніть із базових потреб, які є у вас і вашої дитини: повноцінний сон, здорове харчування та помірна фізична активність. Коли ви задовільните базові потреби, можна ставити додаткові цілі. Почніть із того, що потрібно зробити, а потім додайте необов’язкові справи.

Робіть невеликі перерви
Щоб допомагати своїй дитині, ви маєте дбати про себе. Невеликі перерви протягом дня, навіть щоб просто потягнутися, зробити кілька глибоких вдихів або випити води, допоможуть вам упоратися зі стресом і дадуть відчуття контролю над ситуацією.

Звертайтеся по допомогу
Немає нічого поганого в тому, щоб просити про допомогу тих, хто поруч і готовий вас підтримати. Можна звернутися до вчителя дитини, до вашої духовної чи релігійної спільноти або члена родини. Не забувайте, що так ви подаєте гарний приклад своїй дитині.

Будьте добрими до себе
Якщо у вас видався важкий день, уявіть поруч доброго друга, партнера або когось із батьків, які підтримують вас. Поговоріть із собою так, як із вами говорила б ця людина. Пам’ятайте, що співчуття до себе – це навичка, яку можна розвивати.

Залишайтеся на зв’язку
Коли ви намагаєтеся суміщати роботу та виховання дітей, буває складно знайти час для друзів і родини. Спробуйте додати у свій розклад регулярне спілкування з тими, хто вас підтримує. Ці розмови допоможуть вам планувати свій день і будуть тим, чого ви чекаєте. Навіть 5 хвилин спілкування досить, щоб відчути зв’язок із близькими людьми.

Радійте невеликим досягненням
Нагадуйте собі, що ви добрий батько або мати і що ви робите все можливе. Радійте навіть невеликим досягненням. Ведіть список справ, які зробили добре, і намагайтеся зосереджуватися на них, коли відчуваєте розчарування.

Змиріться з невизначеністю
В умовах невизначеності може виникати почуття дискомфорту та виснаженості. Спробуйте змиритися із ситуацією та приймати рішення на основі наявної інформації. Коли плануєте, намагайтеся не концентруватися на поганих сценаріях розвитку подій. Раціональний підхід може допомогти впоратися з почуття безпорадності в умовах невизначеності.

Проявляйте співпереживання
Поточна ситуація важка для всіх, включно з вашою дитиною. Для дітей нормально відчувати тривогу, що може впливати на їхню поведінку. Якщо емоції або поведінка вашої дитини виходять з-під контролю, зробіть кілька глибоких вдихів. Спокійно обговоріть із нею проблему. Покажіть дитині, що розумієте її почуття, і відверто розкажіть про свої. Коли все добре, будьте щедрими на похвалу та заохочуйте позитивну поведінку.

План заходів на запобігання та протидію булінгу

Антибулінгова політика

0800500225  (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів)

Короткий номер 116111(безкоштовно з мобільних телефонів)